Taze Bir Enerjiyle…

İkisi dışında ilçe kongrelerimizi tamamladık. Şunu içtenlikle söyleyeyim ki;

Gerçekten de ilçe kongrelerimiz önce partimize, sonra da İstanbul’a yaraşır bir coşku, heyecan ve vakarla geçti. Salonlar hıncahınç oldu. Katılım hep en üst seviyedeydi.

Yapılan tüm konuşmalarda İstanbul’un enerjisi, heyecanı ve siyasal birikimi en yoğun ve en güzel haliyle salonlarda yankılandı.

 

Partimizin üst düzey yöneticileri, bakanlarımız, milletvekillerimiz, belediye başkanlarımız ve teşkilatlarımızın her kademesi kongrelerimizde birliğin, beraberliğin, dayanışmanın, kısacası AK Partili olma ruhunun en güzel örneklerini verdi.

 

Bu kongreler vesilesiyle bir kere daha Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve partimiz AK Partiyle gurur duyduk.

 

Bir kere daha yakından şahit olduk ki;

AK Partide siyaset, geçici arzuları tatmin etme arayışlarının çekiştiği bir arena değil, ülkeye ve millete hizmeti önceleyen büyük bir davanın erdemli meydanıdır.

 

Rahmetli üstat der ya;

“İnsandır sanıyordum mukaddes yüke hamal/Hamallık ki sonunda ne rütbe var ne de mal.”

 

Bizim için de siyaset, en güzel sonucu milletimizin gönlünde oluşan sıcaklık ve dilinden dökülecek duada vücut bulan bir yükü omuzlamanın adıdır. Böyle olduğu için milletimizin büyük teveccühüne mazhar olduk. Milletimizin büyük desteği arkamızda olduğu için de nice belayı göğüsledik, nice zorluğu aştık, nice yapılamazı yapılır hale getirdik.

 

Bu millet, genel başkanımızın şahsında en güzel örnekliğini bulan bu ruhu seviyor, bu ruha inanıyor, bu ruha güveniyor. İşte bu ruha, kongrelerden elde ettiğimiz heyecan, coşku ve tazelenmeyi de katarak yürüyeceğiz 2014 ve 2023 hedeflerimize.

 

Daha atacağımız çok adım, yapacağımız çok iş var.

Daha çok demokrasi, daha çok kalkınma, daha çok refah, daha çok huzur, barış ve kardeşlik yolunda dünkünden daha heyecanlı ve daha azimli bir şekilde yolumuza devam etmek mecburiyetindeyiz.

 

Her vesileyle bizi tökezletmeye çalışanların farkındayız. Ellerini ovuşturarak AK Parti’nin yıpranmasını ve zayıflamasını bekleyenlerin şuurundayız.

 

Kendi karanlık emellerini her türlü iç ve dış odağın emelleriyle buluşturup her gelişmeyi AK Partiye vurma vesilesi kılmaya çalışanların bilincindeyiz.

 

Onlar da şunun farkında olsunlar ki;

 

Biz dikensiz gül bahçelerinden geçerek gelmedik bugünlere.

Seçkinlere, saraylara, kaynağı meşkûk güç ve çıkar çevrelerine yaslanarak gelmedik.

Onlarla değil, onlara rağmen geldik.

Acılarla, çilelerle, zindanlarla, manşetlerle, karanlık plan ve tezgâhlarla, korkutma, yıldırma ve efelenmelerle mücadele ederek geldik.

Sadece millete yaslanarak, sadece milletin emanetini aziz bilerek geldik.

 

Bundan sonra da aynı şekilde devam edeceğiz yolumuza.

Her hal ve şartta, sonuna kadar milletimizle beraber, sonuna kadar genel başkanımızın yanında sarsılmaz bir kale gibi durarak devam edeceğiz.

 

Evet, gerçekleştirdiğimiz kongrelerimizin ardından daha güçlü, daha enerjili, daha azimli, daha bir ve beraberiz.

 

Bu vesileyle kongre salonlarımızı dolduran tüm parti mensuplarımıza ve her kademeden teşkilatımıza bir kere daha en kalbi teşekkürlerimi sunuyorum.

 

İstanbul teşkilatındaki siz değerli kardeşlerimle beraber yol arkadaşlığı yapmayı bir lütuf sayıyor ve bundan dolayı hamd ediyorum.

 

Yüreğimiz ve alnımız gibi, yolumuz ve bahtımız da her zaman AK olsun.