Siyaseti Sadece Millet Dizayn Eder

Bu ülkede banka hortumlama düzenine biz son verdik.

Çeteleri, mafyaları biz çökerttik.

Kayıt dışı güç odaklarıyla, cuntalarla amansız bir mücadele verdik.

Medya-sermaye-cunta eksenli karanlık kumpasları biz bozduk.

Mesele rüşvet ve yolsuzluksa, iddia ediyoruz ki, daha önce hiçbir iktidar, bu tür suçlarla AK Parti kadar kararlı şekilde mücadele etmemiştir.

Hiçbir suçu görmezden gelmez, hiçbir suçun arkasında durmayız.

Ancak, yolsuzluk kisvesi altında yapılmak istenen siyasi operasyonlara, kurulan kumpas ve hilelere de asla müsamaha göstermeyiz.

Daha önce birkaç ağaç bahane edilerek oynanmak istenen kirli ve karanlık oyunların, şimdi de yolsuzluk bahanesiyle son derece ahlak dışı, son derece seviyesiz ve hatta istikrah boyutuna vardırılan kampanyalara dönüştürülmek istendiğini görüyoruz.

Siz de yakından biliyorsunuz;

 

AK Parti’nin 3 Kasım 2002’den beri yapılan bütün seçim ve referandumlarda milletimizin gittikçe artan şekilde büyük bir teveccühüne mazhar oluşunu hazmedemeyenler…

Daha önce 70 sente muhtaç edilmiş,  bankaları hortumlanmış, Merkez Bankası tamtakır, bütçesinin yüzde 45’i faize giden, üniversitelerinin kapısına ikna odaları kurulmuş, yolları delik deşik, şehirleri bakımsız bir Türkiye’nin 12 yıl içinde nereden nereye geldiğini görüp bu ayağa kalkıştan büyük rahatsızlık duyanlar…

AK Parti’yi demokratik meşruiyet içinde sandıkta yenmekten umutlarını kesenler, sürekli karanlık ve kirli arayışlara girdiler.

Darbe arayışlarından muhtıralara, kapatma davalarından terör oyunlarına, ekonomiyi çökertme gayretlerinden sokak eylemlerine kadar bir sürü yolu denediler ve başarılı olamadılar.

 

Bugünlerde estirilmeye çalışılan rüzgârlar da milletimizin çelikten sinesinde kaybolmaya mahkûmdur.

Milletimiz bu tür kampanyalarda kimlerin nasıl ittifaklar içinde olduğunu, AK Parti’yi itibarsızlaştırmak adına bazı iç ve dış güçlerin nasıl da koordineli çalıştıkların çok iyi bilmekte ve görmektedir.

AK Parti’nin gücü işte bu millettir.

Biz sırtımızı millete yasladığımız içindir ki, her kampanyada dimdik ayakta kalıyor, her seçimden daha da güçlenerek çıkıyoruz.

Milletten alamadıkları desteği başka kaynaklardan arayanlar, milletin vermediği bir yetkiyi kayıt dışı yollarla kullanmaya yeltenenler ise her zaman karşılarında AK Parti’yi buldular ve bundan sonra da bulacaklardır.

Başbakanımızın da veciz şekilde ifade ettiği gibi, Türkiye, meşruiyeti milletin dışında arayanların mühendislik yapıp siyaset dizayn edecekleri bir kabile devleti değildir.

Şunu herkesin çok iyi bilmesi gerekir:

Türkiye bir hukuk devletidir.

 

Herkes kendi görevini hukuk içinde yerine getirecek, kimse kendinde görev alanının dışına taşan ilave misyonlar vehmetmeyecektir.

Ve yine herkesin bilmesi gerekir ki;

Türkiye’de egemenlik kayıtsız ve şartsız milletindir ve Türkiye Türkiye’den yönetilir.

Bu zamana kadar çok oyunlar oynandı ve oynanacaktır.

Milletin feraset ve basireti her oyunu bozdu ve bundan sonra da bozacaktır.